معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم عنوان کرد :

نهضت سواد آموزی فعال در سنگرهای هشت سال دفاع مقدس

عضو شورای پشتیبانی سواد آموزی استان قم مشارکت سواد آموزان و آموزشیاران را در دوران هشت سال دفاع مقدس در جبهه ها و پشت جبهه ها را فعال وموثر دانست و افزود : کلاس های نهضت سواد آموز ی محل جمع آور ی هدایا و کمک های مردمی برای جبهه ها بود و کاروان هایی شامل هدایا و اقلام تدارکاتی و پشتیبانی برای جبهه ها آماده و تقدیم کردند.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،قاسمی نیا روحیه آموزش دهندگان امروز را برگرفته از روحیه آموزشیاران حاضر در جبهه ها ذکر کرد که با ایثار و فداکاری در شناسایی وثبت نام و ترغیب و دعوت آنان و آموزش به سواد آموزان مجاهدت و تلاش می کنند .
فعال بودن کلاس های نهضت سوادآموزی درسنگرهای هشت سال دفاع مقدس نشانگر تلاش برای پیشرفت واستقلال فرهنگی کشور و ازدستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس می باشد.
محمد رضا قاسمی نیا معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش قم اظهار کرد: آموزشیاران نهضت سواد آموزی پابه پای رزمنگان هشت سال دفاع مقدس ودرموقعیت ها وسنگرها ی آنان به فعالیت های آموزشی وسوادآموزی می پرداختند.
معاون سواد آموزی قم گفت: درشهرها ی پشت جبهه سواد آموزان باحضوردرکلاس های نهضت سوادآموزی بااین که در بسیاری ازمناطق زیر تهاجمات و بمباران هوایی و موشک های عراقی و حامیانش بودند بیمی از خود نشان نمی دادند و آموزشیاران از هیچ کوشش و همتی در آموزش به بی سوادان دریغ نداشتند.
وی تصریح کرد: کتاب ها وکلاس های نهضت سوادآموزی همراه وهمدم رزمندگان اسلام درسنگرهای نورانی آنان بودند. وجهاد بر علیه دشمنان بعثی عراقی با حمایت بیش از۴۰کشوردیگررا همراه با جهاددر برابر غول جهل وبی سوادی را افتخارخود می دانستند.وایمان وتوکل برخداوندوتوسل به معصومین علیهم السلام والهام ازآیات قرآن کریم را به عنوان اساس دفاع وپیروزی ها یقین داشتند.
قاسمی نیا افزود: تعدادی از آموزشیاران ؛ سوادآموزان و مسئولان نهضت سواد آموزی در طول هشت سال دفاع از ایثارگران عزیز هستند و دربین شهدای سواد آموزی سراسر کشور تعداد ۵ نفر از این شهیدان با نام های فاطمه حاج بابایی ،احمدعلی خانی ،محمد علی ملک محمدی ، حمید آوری فرد وسید حسین سعیدی ، ازشهدای پر افتخار نهضت سواد آموزی استان قم هستند.
معاون سواد آموزی قم ادامه داد: در راستای حفظ ، نگهداشت ونشرآثارو ارزش ها وبرکات مقاومت ،سلحشوری هاوپیروزی های رزمندگان اسلام درجبهه های حق علیه باطل ،درکتب درسی ومحتوای آموزشی دوره های انتقال ،تحکیم وسوادآموزی وطرح خواندن با خانواده و حلقه های کتاب و کتاب خوانی ،به موضوعات ومفاهیم هشت سال دفاع مقدس پرداخته شده است ودروسی مانند:پایداری ومقاومت،شمع محفل بشریت،جهاد؛دفاع مقدس ؛بسیج ،مردان بی ادعا ، شهرداران شهید آسمانی ،مردان آسمانی و خاطرات دفاع مقدس ازدرس ها ی مرتبط با تبیین ارزش های هشت سال دفاع مقدس ودست آوردهای آن می باشد.
وی گفت: ان شاالله بتوانیم باشناخت وظایف وانجام صحیح وبه موقع آن ها و با روحیه جهادی و بسیجی با زنده نگهداشت یاد و نام شهیدان عزیز، راه و اهداف آنان را با پیروی از ولایت فقیه وبا هوشیاری وصبر وپایداری باوحدت و مقاومت دربرابرمشکلات و باخدمات رسانی به مردم ادامه دهیم و در نبردشناختی موفق وسربلندو پیروزشویم و برای رسیدن به قله پیروزی از نخوت و رخوت و تنبلی و کم کاری و توقف دوری کنیم و با ایمان و امید ونشاط وپشتکاروهمت هرچه بیشتر به پیش برویم .