در دیدار فرمانده و جمعي از مسئولين بسیج ادارات قم با آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی عنوان شد:

مسئولان و مدیران نظام اسلامی می‌بایست در طهارت نفس و در پاک‌دستی برای بقیه الگو باشند

در آستانه سالروز ولادت با سعادت امام حسن مجتبی علیه السلام ،سردار هاشمی فرمانده و جمعي از مسئولين بسیج ادارات قم در مرکز فقهی ائمه اطهار علهیم السلام با آیت الله فاضل لنکرای عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،متن سخنان آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی
در دیدار فرمانده و جمعي از مسئولين بسیج ادارات قم
بسم الله الرحمن الرحیم
از خدای تبارک و تعالی استدعا می‌کنم در این ماه رحمت و برکت، توفیق بندگی خودش را در همه ما بیشتر کند و در این ضیافت الهی به احسن وجه ما را مورد کرامت و عنایت خاص خود قرار بدهد تا بتوانیم لیالی قدررا به احسن وجه درک کنیم.
ولادت امام مجتبی و همچنین سال نو را تبریک عرض می‌کنم ان شاء الله سال بسیار خوبی همراه با رعایت دستورات دینی، توفیق در عمل و تحکیم پایه‌های انقلاب و استمرار دین در جامعه داشته باشیم.
بسیج در حدّ کلان یکی از مهم‌ترین نهاد‌های برخاسته از انقلاب است که مورد عنایت ویژه امام رضوان الله تعالی علیه بود و در صحنه‌های بسیار مهم با حضور قوی و پرشور خود انقلاب را حفظ، تقویت و تحکیم کرده است. به این نکاتی که اشاره فرمودید باید هر چه قوی‌تر عمل شود، پاک دستی مسئولین کشور، مدیران ادارات و کارمندان، مطلبی است که اسلام خیلی بر آن تکیه دارد، امام خمینی رضوان الله علیه و رهبری معظم نیز خیلی به آن تاکید و عنایت داشته و دارند، ولی متأسفانه آن‌طور که باید و شاید در این چند دهه مورد توجه قرار نگرفته، امیدواریم در این سال بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.
مسئولان و مدیران نظام اسلامی می‌بایست در طهارت نفس و در پاک‌دستی برای بقیه الگو باشند، همان‌طوری که خود رهبری و برخی دیگر از مسئولان در پاک‌دستی الگو هستند. مراقبت از پاک‌دستی هم فقط با نظارت فیزیکی بسیج ادارات حاصل نمی‌شود. قبل از نظارت فیزیکی، کارهای فرهنگی لازم است. می‌بایست برای مدیران و کارمندان لااقل در هر ماه جلسات اخلاقی و تهذیبی بگذارید تا اعتقاداتشان قوی‌تر بشود. چرا یک فرد پاک‌دست نیست؟ برای اینکه یا خدا را قبول ندارد یا خدا را فراموش می‌کند، یا قیامت را قبول ندارد یا آن را فراموش می‌کند! چرا اینقدر در روایات تصریح شده که «اکثروا ذکر الموت»، یاد مرگ را در دل خود زیاد کنید، برای اینکه انسان با یاد مرگ یک تحوّل روحی پیدا می‌کند.
نکته دوم حضور در میان مردم و خدمت به مردم است، این کار که در مصلای نماز جمعه قبل از نماز جمعه یا روزهای دیگر، مدیری بنشیند و پاسخ‌گوی مردم باشد، یکی از آرزوهای همه ما بوده، مدیر باید در دسترس مردم باشد، درد مردم را بشنود و از درد جامعه و مشکلات مردم آگاه باشد. به اداره خودش و ارتباط با کارمندانش توجه داشته باشد. بحمدلله هر چه زمان پیش می‌رود آن تعابیری که امام رضوان الله تعالی علیه در مورد بسیج داشتند بیشتر نمود پیدا می‌کند که می‌فرمودند بسیج یک شجره طیبه است، یک زمانی ما بسیج را فقط در دفاع مقدس و جنگ و جهاد خلاصه می‌کردیم، اما نه! بسیج شجره طیبه‌ای است که واقعاً در همه زوایای نظام اسلامی باید حضور ارزشی مهم داشته باشد. نباید اجازه دهیم از بسیج یک وجهه ترسناک برای مردم درست کنند، بسیج باید یک چهره خدوم آماده ایثار نزد مردم داشته باشد همان‌طور که در مواقع بحران چنین بوده است. لازم است به تعابیری که امام فرموده بیشتر دقت بشود، الحمدلله اینها شکل گرفته و در حال توسعه است. من به سهم خودم از زحمات همه بسیجیان عزیز تشکر نموده ودعا می‌کنم خدا به شما و همه ما توفیق دهد که بتوانیم در راه حفظ انقلاب قدم‌های مؤثر برداریم.