مالباختگان پس از وقوع سرقت منزل شان چه اقداماتی انجام دهند

فرمانده انتظامی شهرستان از مالباختگان خواست، پس از وقوع سرقت از منزل شان نکات ذیل را مدنظر قرار دهند به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،سرهنگ “مراد حسین جعفریان” اظهارداشت: مالباختگان می بایست از دادن هرگونه اطلاعات و توضیحات به افراد ناشناس خودداري و بلافاصله موضوع را به پليس ۱۱۰ گزارش کنند. وی تاکید کرد: […]

فرمانده انتظامی شهرستان از مالباختگان خواست، پس از وقوع سرقت از منزل شان نکات ذیل را مدنظر قرار دهند
به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،سرهنگ “مراد حسین جعفریان” اظهارداشت: مالباختگان می بایست از دادن هرگونه اطلاعات و توضیحات به افراد ناشناس خودداري و بلافاصله موضوع را به پليس ۱۱۰ گزارش کنند.
وی تاکید کرد: شهروندان قبل از حضور مأموران از بهم زدن صحنه اعم از جابجائي اشياء و دست زدن به آن ها و يا رفت و آمد بي مورد پرهیز کرده و چنانچه سرقت بواسطه شكستن شيشه در و پنجره صورت گرفته باشد، تا حضور مأموران از جمع آوري خرده شيشه ها نیز خودداري کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان قم، گفت: خودداری از دست زدن به كليد برق، ميزهاي شيشه اي، گوشي تلفن، دستگيره در و يخچال ، ظروف و …. در محل وقوع سرقت از دیگر نکات مورد تاکید است.
وی اضافه کرد: شهروندان بایستی از دست زدن و جابجائي اشياء بجا مانده از سارقان (قيچي، چاقو، دكمه لباس و …) كه از ادله ارتكاب جرم محسوب می شود همچنین آثار باقي مانده از آن ها مانند خون، مو و … خودداري و به اظهار نظر افراد غير مسئول توجه نکنند.
سرهنگ جعفریان گفت: پس از بازديد کارشناسان و مسئولان پلیس از صحنه و جمع آوري ادله جرم با بررسي دقيق، لوازم، آمار و مشخصات دقيق وسایل و اشياء قيمتي را با تنظيم ليستي در شكايت خود منعكس کنيد.
فرمانده انتظامی شهرستان قم تاکید کرد: بدون دلايل كافي افراد بي گناه را متهم نکنيد چرا كه موجب هتک حرمت و ايجاد كينه هاي نهفته در آنها خواهد شد، بعد از وقوع سرقت هرگونه اخبار و اطلاعات مربوطه و موارد مشكوک را جهت بهره برداري در اختيار پلیس قرار دهید.

کشف ۲۰ دستگاه انواع خودرو و موتورسیکلت درقم
جانشین فرمانده انتظامی استان از کشف ۲ دستگاه انواع خودرو ، ۱۸ دستگاه موتورسیکلت مسروقه در این استان خبرداد
سردار”بهادر اسماعیلی” با اعلام این خبر اظهارداشت: طی ۲۴ ساعت گذشته با تلاش بی وقفه مأموران انتظامی استان قم، ۱۸ دستگاه انواع موتورسیکلت و خودرو مسروقه کشف شد.
وی افزود: با پی گیری های مستمر و انجام اقدامات اطلاعاتی و نیز اخذ استعلامات از سامانه های پلیس،۱ دستگاه خودرو پراید، یک دستگاه خودرو هیوندا قدیمی و ۱۸ دستگاه انواع موتورسيکلت شناسایی، کشف و به مالباختگان تحویل شد.
جانشین فرمانده انتظامی استان قم بر اهتمام پلیس در کشف وسایل مسروقه و دستگیری سارقان و همچنین استمرار طرح هاي ارتقاء امنيت اجتماعي در راستای جلب رضايت مردم و تحقق امنیت پایدار تاکید کرد.
سردار اسماعیلی اضافه کرد: تیم های تخصصی پلیس آگاهی استان و فرمانده انتظامی شهرستان قم به صورت شبانه روزی در خدمت شهروندان بوده و مردم می توانند با شماره تلفن ۱۱۰ هرگونه اطلاعات و اخبار خود را در راستای برخورد با مجرمان و ارتقاء امنیت اعلام تا اقدامات لازم صورت گیرد.

کشف ۲۰ فقره سرقت داخل خودرو در قم
فرمانده انتظامی شهرستان گفت: با دستگیری یک سارق داخل خودرو در قم، ۲۰ فقره سرقت کشف شد
سرهنگ “مراد حسین جعفریان” اظهارداشت: در پی وقوع سرقت ۲ عدد باطری یک دستگاه لودر در حوزه استحفاظی کلانتری ۱۶ ایثارگران، موضوع در دستور کار مأموران این کلانتری قرار گرفت.
وی افزود: در ادامه مأموران با انجام اقدامات پلیسی و تلاش های صورت گرفته سارق را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی استان دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان قم گفت: سپس طی بازرسی از منزل وی، ۳ دستگاه گوشي لمسي، ۶ دستگاه گوشي ساده، ۶ عدد لاستيک خودرو با رينگ و یک عدد لاستيک خودرو بدون رينگ مسروقه کشف شد.
سرهنگ جعفریان تصریح کرد: با اعتراف متهم به ۲۰ فقره سرقت داخل خودرو، نامبرده به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی استان شد.