رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قم:

درختان مثمر جایگزین درختان غیر مثمر در قم می‌شوند

سبحانی با بیان این که بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، درختان مثمر جایگزین درختان غیر مثمر می‌شوند، گفت: یکی از برنامه‌های مهم کاشت درختان عناب، توت و انجیر است.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر مقدس قم، دکتر سیدمجتبی سبحانی ثابت در نشست پاسخگویی مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر به مطالبات مردمی که در مسجد حضرت فاطمه معصومه(س) منطقه ۳ برگزار شد، اظهار کرد: از سال ۱۳۹۷ کاشت درختان اکالیپتوس در قم ممنوع شد و ما از سال ۹۷ به سمت کاشت درختان مثمر و مقاوم حرکت کردیم.

وی افزود: مقام معظم رهبری هرسال در روز درخت‌کاری، درختان مثمر را می‌کارند و توصیه اکید ایشان این است که درختان مثمر جایگزین درختان غیر مثمر شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای اسلامی شهر قم اظهار کرد: در جریانیم که درختان اکالیپتوس و برخی گونه‌های درختی دیگر اشکالاتی به همراه دارد، یکی از برنامه‌های مهم ما کاشت درختان عناب، توت و انجیر بود تا مردم بتوانند از ثمرات آن‌ها استفاده کنند.

سبحانی در ادامه خاطر نشان کرد: سرانه فضای سبز شهری قم نسبت به دیگر شهرها قابل‌قبول است و سعی داریم که به فضای سبز شهری وسعت بیشتری دهیم.