«فصل شیدایی» روایتی ساده از مفاهیم دینی و دفاع مقدس است

رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم گفت: سینمایش «فصل شیدایی» روایتی ساده از مفاهیم دینی و دفاع مقدس است، که همین موضوع باعث شده مخاطبان از رد‌های سنی مختلف به تماشای این اثر فاخر بپردازند.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم، شب چهارم اجرای سینمایش بزرگ «فصل شیدایی» در قم باز هم با استقبال بیش از ۶ هزار نفری مردم قرار گرفت، این اثر فاخر همکاری مشترک سازمان هنری رسانه‌ای اوج و سپاه علی بن ابی‌طالب(ع) است که از ۱۲ تا ۲۶ مهرماه در قالب برنامه‌های ستاد کنگره ملی شهدای استان قم برگزار می‌شود.

علی‌اکبر خوش‌گفتار مقدم رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم در حاشیه بازدید از سینمایش «فصل شیدایی» بیان کرد: مقدمات و کار‌های پیش تولید این سینمایش را از ۶ ماه پیش آغاز کردیم، هدف ما در کنگره این بود که نمایشی با محتوای خوب اجرا شود که با تلاش سازمان هنری رسانه‌ای اوج و موسسه مهنا این اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: در ۴ شبی که این نمایش اجرا شده بازخورد خوبی بین مردم داشته و میانگین هرشب ۵هزار تماشاچی نشان‌دهنده رضایت مردم است، هنگام اجرای نمایش وقتی چهره تماشاچی را نگاه می‌کردم متوجه شدم که مردم به خوبی با این نمایش ارتباط برقرار کرده‌اند.

خوش‌گفتار مقدم افزود: «فصل شیدایی» بازسازی تاریخ است، بخش درخشان تاریخ کشور ما مربوط به دفاع مقدس می‌شود که در این نمایش با توجه به اینکه تهیه‌کننده و کارگردان کار تصمیم گرفت این بخش را با توجه به شهدای استان قم که شاخص‌ترین آن‌ها شهید مهدی زین‌الدین است بومی‌سازی کند.

رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم گفت: بخش‌هایی که مربوط به تاریخ اسلام به ویژه پیامبر اکرم (ص)، واقعه غدیر و عاشورا است به زیبایی و درستی روایت و اجرا می‌شود و همین موضوع باعث ارتباط خوب تماشاچی با این اثر فاخر است.

خوش‌گفتار مقدم عنوان کرد: سینمایش «فصل شیدایی» روایتی ساده از مفاهیم دینی و دفاع مقدس است، این موضوع باعث شده مخاطبان این سینمایش از رده‌های سنی مختلف باشد.

وی در پایان تصریح کرد: سپاه استان قم و سازمان هنری رسانه‌ای اوج توانستند همکاری خوبی باهم داشته باشند که ماحصل کار استقبال بالای مردم قم از این نمایش است، علاوه بر نمایش سپاه استان توانسته امکانات رفاهی و تفریحی خوبی را هم در غرفه‌های نمایشگاه ایجاد کند.

لازم به ذکر است علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت https://namaticket.ir جهت رزرو بلیط رایگان اقدام کنند؛ سینمایش بزرگ «فصل شیدایی» تا ۲۶ مهرماه از ساعت ۱۹ در مجموع نمایشگاهی غدیر اجرا می‌شود.

«فصل شیدایی» بیان صادق تاریخ به زبان هنر است

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: نمایش «فصل شیدایی» بیان زیبای تاریخ به زبان هنر است، اگر بتوانیم از زبان هنر‌ در راستای ترویج فرهنگ‌های مختلف استفاده کنیم قطعا موفق خواهیم شد.

سید احمد خاتمی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در حاشیه بازدید از نمایش بزرگ «فصل شیدایی» در قم که به همت سازمان هنری رسانه‌ای اوج که در راستای برنامه‌های کنگره ملی شهدای استان قم برگزار می‌شود، طی سخنانی اظهار کرد: روایت اتفاقات حضرت آدم تا امام زمان(عج) اتفاقی زیبا بود که این نمایش موفق شد به نمایش بگذارد و با توجه به استقبال امشب مردم از این نمایش می‌توان گفت تماشاگران به خوبی جذب این نمایش شده‌اند.

وی افزود: «فصل شیدایی» روایت زیبای تاریخ به زبان هنر است، اگر بتوانیم از این زبان در ترویج فضائل و ارزش‌های مختلف همچون فرهنگ حضرت فاطمه‌زهرا (س) و حجاب استفاده کنیم قطعا موفق خواهیم شد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: «فصل شیدایی» توانسته روایت‌های زیبایی از اتفاقات را برای مخاطب به نمایش بگذارد و حس و حال خوبی را بدهد، روایت به آتش کشیدن درب خانه حضرت زهرا(س) و شهادت ایشان، نشان دهنده دنیای سوز و تجسم مظلومیت ایشان بود، این آیتم بنده را بسیار متاثر کرد.

وی با قدردانی از زحمات برگزارکنندگان این نمایش، از مردم، اساتید، دانشجویان، روحانیت معظم و مسئولان استان قم دعوت کرد که به تماشای این نمایش بنشینند و از برکات و حال خوب این اثر بهره مند شوند.