رونمایی از«فیض نیایش» در قم

آیین رونمایی از چاپ دوم کتاب «فیض نیایش» با حضور طلاب و فضلا و اصحاب رسانه استان قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم، سید ابراهیم موسوی، نویسنده کتاب فیض نیایش در این مراسم که ظهر دیروز در سالن اجتماعات ساختمان ناشران برگزار شد طی سخنانی به اهمیت دعا در زندگی پرداخت و گفت: ضعف در اختیار و محدودیت در قدرت انسان باعث می‌شود انسان به سمت دعا برود.

مدیر موسسه فقه ولایت بیان کرد: دعا خاستگاه انسان است و به دلیل فقر، عجز و اضطراب به سمت دعا می‌رود؛ دعا یک نوع عبادت نیست بلکه هر عبادتی یک نوع دعاست چرا که خدا‌خواهی در آن دیده می‌شود.

موسوی به تفاوت سوال و دعا پرداخت و افزود: خداخواهی و خداجویی بدون جنبه‌های تعلقی، اصل دعا کردن است و در کنار آن از فضل خداوند نیز باید درخواست کرد.

وی تصریح کرد: در کتب ادعیه موجود بعضی از دعاها که بار توحیدی و معارفی بالایی دارند، غفلت شده بود و کتاب فیض نیایش به موارد مفقوده در کتب ادعیه مثل مفاتیح‌الجنان پرداخت.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به نزدیکی ولادت امیرالمومنین(ع) تاکید کرد: ۱۳ ماه رجب خلقت عنصری نوری حضرت امیرالمومنین(ع) است و نحوه ظهور ایشان با القای سبوحی رقم خورده است.

گفتنی است ۵۰۰ شماره از کتاب فیض نیایش در چاپ اول و دوم منتشر شده که در بردارنده ۱۹ دعا است؛ کتاب‌های متعددی از این نویسنده در مقام ائمه معصومین به رشته تحریر در آمده است.

علاقمندان می‌توانند برای تهیه کتاب شریف فیض نیایش به کانال فقه ولایت در پیام رسان ایتا به آدرس https://eitaa.com/feghhevelayat
تلگرام به آدرس https://t.me/feghhevelayat مراجعه و یا با مرکز پخش موسسۀ علمی پژوهشی فقه ولایت به شمارهٔ ۰۹۳۰۰۸۶۶۹۹۸ تماس حاصل فرمایند.