استاندارجدیدقم: به دنبال موج سواری نیستم،دنبال کار کردن هستم

استاندار قم گفت:من آمدنم به قم جهت خدمت به مردم شریف این ام القرای جهان تشیع هستم.وبه دنبال موج سواری نیستم.بلکه به دنبال خدمت هستم.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم،دکترسیدمحمد آقامیری،استاندار قم دیشب در نشست صمیمی با مدیران  رسانه های استان قم با اشاره به این مطلب اظهار داشت:ما حل مشکلات مردمی را در اولویت کارهای خود قرار دادیم و از ابتدای قبول مسئولیت،بحث ملاقاتهای عمومی مردمی را هرهفته در روزهای یکشنبه وسه شنبه ازساعت۶صبح تا۱۲ظهر ملاقاتهای عمومی مردمی داریم،ومیانگین ۱۰۰نفر ملاقات در هر روز داریم وبه مدیران استانی نیز تاکید نمودیم که این رویه را با ارباب رجوع نیز داشته باشند وامیدواریم از طریق این ملاقاتهای عمومی، ضمن ایجاد امید آفرینی،بتوانیم به حل هرچه بیشتر مشکلات مردم نیز بپردازیم .
وی افزود:پاسخگویی به مردم وحل مشکلات آنان،باید درقم نهادینه شود وهمه مدیران استان ملزم به اجرای آن هستند.
وی با اشاره به اولویتهای فرهنگی استان نیز خاطر نشان کرد:بنده معتقد هستم باتوجه به وجود بارگاه حضرت معصومه(س) در قم، سراسر این استان حرم محسوب می‌شود و باید مقدس بودن آن را حفظ کرد.

وی افزود: در مدیریت جدید استان تصمیم گرفتده شده همه مبادی ورودی استان حداقل از فاصله ۲۵ کیلومتری با نصب المان‌های مذهبی ذهن زائران را برای ورود به یک فضای معنوی و ملکوتی آماده کنیم. با رئیس جمهور محترم و معاونین ایشان صحبت شده تا اعتبار خوبی در جهت ساخت‌ المان‌های مذهبی و فرهنگی به قم اختصاص داده شود.

استاندار قم تصریح کرد: علاوه بر مسائل فرهنگی همه ما مستحضر هستیم استان قم دارای ۶ هزار و ۹۰ شهید است؛ لذا تصمیم گرفته‌ایم سراسر استان را به نام، تصاویر و وصیت‌نامه شهدا مزین کنیم.

آقامیری اشاره کرد: مسائل فرهنگی و تقویت پایه‌های فرهنگ از اولویت‌های مهم بنده در مدیریت استان است، بدین جهت مصوب و تاکید کرده‌ایم همه تصمیمات در دستگاه‌های اجرایی و دولتی استان می‌بایست دارای پیوست فرهنگی باشد.

سرمایه‌گذار سابق فرودگاه نتوانسته مالکیت خود را ثابت کند

استاندار قم در ادامه این نشست درخصوص آخرین وضعیت فرودگاه قم گفت: همانطور که قبلا در رسانه‌ها مطرح کردیم موافقت اصولی ساخت فرودگاه را از وزارت راه و شهرسازی اخذ کرده و با طراحی یک برنامه اقتصادی این فرودگاه را خواهیم ساخت.

وی افزود: مسائلی مطرح بود که مبادا حق سرمایه‌گذار اولیه فرودگاه ضایع شود بدین جهت مدتی پیش جلسه‌ای را با وی برگزار کردیم، از او خواستیم اسناد و مدارک خود را مبنی بر مالکیت این مجموعه ارائه دهد اما تا به امروز این مسئله محقق نشده است.

مونوریل قم تا پایان آذرماه تعیین تکلیف می‌شود

آقامیری در ادامه گفت: درخصوص پروژه مونوریل نیز طبق آخرین تصمیمی که گرفته‌ایم از مشاورین خواستم تا پایان آذرماه نظر نهایی خود را درخصوص سرنوشت این پروزه اعلام کنند. واقعیت این است که تکمیل این پروژه در فاصله ۸/۶ صرفه اقتصادی ندارد و به‌دنبال این هستیم مونوریل را تا پردیسان ادامه دهیم.

درخصوص اراضی تحت اختیار دانشگاه‌ها دید بلند مدت داریم

استاندار قم تاکید کرد: همانطور که مستحضر هستید استان قم با ساخت شهرک پرنیان، پروژه ۵۶۰ هکتاری و سایر نقاط هدف طرح نهضت ملی مسکن، درحال گسترش است. آنچه که بر آن عقیده داریم نیاز مردم تا ۲ دهه آینده به دانشگاه افزایش خواهد داشت بدین جهت نباید دید امروزی و کوتاه مدت را نسبت به اراضی تحت اختیار دانشگاه‌ها داشته باشیم.

وی اشاره کرد: با برگزاری جلسات و برنامه‌هایی که داریم به‌دنبال این هستیم نسبت به موضوع اراضی دانشگاه‌ها بهترین تصمیم را گرفته تا نفع مردم و دانشگاه‌ها در آن دیده شود.

مدیران دستگاه‌ها موظف به پاسخگویی به مردم و رسانه‌ها هستند

آقامیری در ادامه با بیان اینکه به‌دنبال این هستیم دیدار بی‌واسطه مردم و مسئولین را در استان قم نهادینه کنیم، خاطرنشان کرد: دیدار با مردم عقیده بنده است و اعتقاد دارم در نظام جمهوری اسلامی ما مسئولین خادمین مردم هستیم و باید بین آن‌ها حضو پیدا کنیم.

وی ادامه داد: در این جلسه از سوی مدیران رسانه‌ها مطرح شد که برخی مسئولین پاسخگوی خبرنگاران نیستند؛ درخصوص این موضوع در جلسه آتی شورای اداری استان به همه مدیران دستگاه‌های دولتی و اجرایی ابلاغ می‌کنیم که کلیه مدیران ارشد و میانی نسبت به عملکرد خویش موظف به پاسخگویی به خبرنگاران و رسانه‌ها هستند.

روابط عمومی دستگاه‌ها ساماندهی خواهد شد

استاندار قم در ادامه ضمن تمجید از عملکرد مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری قم، گفت: توقع من از روابط عمومی‌ها بالاست بنابراین در این حوزه باید بیش از این تلاش شود.