آیت الله فاضل لنکرانی:زن منهای دین نه آزادی دارد نه زندگی

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) گفت: هیچ فقیهی تا قیامت نمی‌تواند در نماز تغییری ایجاد کند چراکه در ضروریات نمی‌توان اجتهاد کرد و حجاب نیز مانند نماز است.

به گزارش پایگاه خبری رهپویان قم ،آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی در دیدار دانشجویان دانشگاه های استان قزوین که در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد، اظهار کرد: فعالیت چهره‌های فرهنگی، علمی و دینی در دانشگاه‌ها بسیار ارزشمند است.
وی با اشاره به اینکه رسالت شما پاسداری و حمایت از نظام اسلامی است، مطرح کرد: مقام معظم رهبری در این راستا رهنمودهایی دارند که باید به آن‌ها جامه عمل پوشانیده شود.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با قرائت آیه ۳۰سوره روم«فاقم وجهک للدین حنیفا فطره الله التی فطرالناس علیها لاتبدیل لخلق الله ذلک الدین القیم» گفت: گرچه تمام آیات قرآن مهم و اثرگذار است ولی این آیه یکی از کاربردی‌ترین آیات قرآن کریم است.
وی با بیان اینکه خداوند در این آیه به رسول خدا(ص) امر می‌کند که وجه خود را به سمت دین قرار بده، عنوان کرد: این تاکید به این معنی است که باید تمام توجهات و نگاه‌ها به سمت دین باشد.
آیت الله فاضل لنکرانی با اشاره به اینکه دین در راس تمام اموراست و بر تمام امور مقدم می باشد، خاطرنشان کرد: اسلام هم به دنیا و هم به آخرت بشر توجه دارد و این موضوع موجب جامعیت دین اسلام شده است.
استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان اینکه خداوند در ادامه این آیه می‌فرماید دین اسلام دین حنیف است، تصریح کرد: دین حنیف دینی است که به حق تمایل دارد و در آن باطل و شر وجود ندارد.
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با اشاره به اینکه دین اسلام مطابق فطرت بشر است، یادآور شد: هیچ چیزی از فطرت به انسان نزدیک‌تر نیست و به همین دلیل دین اسلام، نزدیک‌ترین دین به انسان است.
وی با بیان اینکه دین اسلام سرتاسر نور است، ابراز کرد: این نور در ابعاد مختلف ازجمله احکام، سیاست، اقتصاد، جامعه و … وجود دارد.
آیت الله فاضل لنکرانی با اشاره به اینکه دین اسلام دین قیم است، بیان کرد: این قیم به معنای متولی است و یعنی دینی که می‌تواند متولی بشر باشد باید حنیف، نزدیک به فطرت و جامع باشد.
وی با بیان اینکه حکومت ولی فقیه حکومت دین است، اظهار داشت: دشمن هجمه‌های بسیاری به جایگاه ولی فقیه وارد کرده وبه تاروا می گویدولایت فقیه دیکتاتوری است درحالیکه ولی فقیه مامور است به دین عمل کند.
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با اشاره به اینکه شرط حکومت دینی پذیرش مردم است، مطرح کرد: اینکه امروز می‌گویند حجاب را به رفراندوم بگذارید حرف غلطی است، مگر می‌شود دین را به رفراندوم گذاشت؟
وی با بیان اینکه حجاب مانند نماز است، عنوان کرد: هیچ فقیهی تا قیامت نمی‌تواند در نماز تغییری ایجاد کند چراکه در ضروریات نمی‌توان اجتهاد کرد و حجاب نیز مانند نماز است.
آیت الله فاضل لنکرانی با اشاره به اینکه به برکت این نظام دین به میدان آمده است، خاطرنشان کرد: این نظام به برکت رهبری امامین انقلاب و خون شهدا استوار مانده است.
وی با بیان اینکه در شعار زن، زندگی، آزادی ،اصل دین را هدف قرار داده اند وموضوع زن وحجاب بهانه است و این شعار از مراکز نظامی و جاسوسی دشمنان مثل اسراییل و آمریکا و انگلیس برخاسته است.
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با اشاره به اینکه دین وفاداری مرد و زن را تضمین می‌کند، یادآور شد: زن در اسلام جایگاه بالایی دارد ولی امروز دشمنان به اسم خدمت به زن می‌خواهند دین را کنار بگذارند.
ولی فقیه وکیل مردم نیست بلکه مکلف است برطبق دین عمل کند.

آیت الله فاضل لنکرانی درپاسخ بعضی مطالب مطرح شده در فضای مجازی که حاکم وکیل مردم است باید طبق خواسته مردم عمل کند اشاره کرد: ولی فقیه وکیل از طرف مردم نیست بلکه مکلف است بر طبق دین و دستورات خدا عمل کند.
وی با بیان اینکه باید نسبت به هشدارهای مقام معظم رهبری بیدار باشیم، ابراز کرد: باید دانشجویان، حوزویان و همه اقشار مردم نسبت به فرمایشات مقام معظم رهبری توجه داشته باشند چراکه در سخنرانی‌های ایشان مباحث کاربردی و کلیدی مطرح می‌شو، وچنانچه همه جامعه به ان توجه کنند خدای تبارک وتعالی نعمت انقلاب را استمرار می بخشد و اگر توجه به آن نکنند خداوند نعمتش را از ما می گیرد و این سنت الهی است.